Методична скарбничка

Уроки навчання грамоти (1 клас)

Тема. Повторення вивченого про букву «бе», звук [б]. Формування навичок читання на основі тексту «Великі друзі».
Мета. Закріпити знання дітей про звукове значення літери «бе»; формувати навички читання тексту; розвивати мовлення учнів, логічне мислення, вміння миттєвого розпізнавання слова як елемента розвитку техніки читання; виховувати любов і повагу до старших членів родини, потребу перейматися їхніми клопотами.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1-ий учень
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти — просто молодці!
2-ий учень
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде. (слайд №1).
II. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Діти, сьогодні я отримала електронною поштою листа, який адресовано саме нам, учням 1-го класу (слайд №2). Давайте послухаємо про що в ньому мовиться (зачитує листа).
ЛИСТ
Доброго ранку, любі діти!
Я квітка-семицвітка.
Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні відірвати по одній пелюстці і виконувати завдання. А хором промовляти такі слова:
«Пелюстку відірвемо,
Гуртом усе почнемо».
За гарні, чіткі й правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.
Квітка-семицвітка
(Закріплюю квітку на маленькій дошці.)
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.
IV. Актуалізація знань.
1-а пелюстка (червона)
Зі мною будете грати,
Знання закріпляти

1. Яку букву вивчали на минулому уроці?
Які звуки вона позначає?
Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки.

2. Читання складової таблиці (додаток № 1)
Учні читають диференційовано, самостійно, напівголосно (слайд №3).

2. Робота в парах (1 учень читає, 2 учень слідкує, і навпаки)
Читання піраміди (слайд №4).
б
б о
б у к
б р а т
б у к в а
б і л и т и
б і л и з н а
б у б о н и т ь
б а с к е т б о л
б і б л і о т е к а
— Яке слово незрозуміле?
— Яке слово найдовше?
— Складіть речення зі словом «брат».
— Поширте це речення.
(Завдання 1-ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі червоні квіточки.)



2-а пелюстка (жовта)
Дружно, швидко вимовляй,
Чистомовки, скоромовки промовляй!
Вправи у виразному й швидкому промовлянні

1. Чистомовки (слайд №5).
-     Бу-бу-бу... - Борис читає.
Батько Борю поправляє:
-     avatar_76Букву "бе" читай, як треба,
бо вона втече від тебе!    
Боря каже: - Так і буде!
Більше вчить її не буду!

Би Би, би, би — у бобра болять зу . .
Бе Бе, бе, бе — він побачив те . .

Рисунок22.png2. Конкурс кращого скоромовця (слайд №6).

Бив баран у барабан,   
А бобер — у бубон.
Натомилися обидва —
Більше бити не будуть.
(Висновки журі: діти показують результати на цифровому табло, аргументують.)

3. Гра «Комп'ютер» (вивчення нової скоромовки) (слайд №7).
Бурі бобри брід перебрели,
Забули бобри забрати торби.
(Завдання 2-ої пелюстки виконано, нагородження кращих учнів маленькими жовтими квіточками.)



З-тя пелюстка (помаранчева) Все вивчене пригадай, До слів знов схему підбирай. Звуко-буквенні вправи (слайд №8).
1. Впізнай і прочитай слова з відсутніми літерами.
 Б.КВ.Р    Б.Л..    Б.ЛК.
2. Викласти звукову модель до 3-го слова.
3. До якого слова підійде ця модель?
-о- -о-
(Завдання 3-ої пелюстки виконано, врученню учням помаранчевих квіточок.)




4-а пелюстка (синя)
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво похилився?
Діти. Треба дружно нам всім встати, фізкультпаузу почати!
IV. Фізкультхвилинка
Руки вище підніміть і спокійно опустіть.
Руки вгору, руки в боки,
і зробіть чотири кроки.
Руки вгору, руки вниз,
на сусіда подивись.
Руки вище підніміть
і спокійно опустіть.
Розведіть їх в сторони,
плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
(Після виконання фізкульхвилинки всі діти отримують сині квіточки.)
 





5-а пелюстка (зелена)
Зі мною ви пограйте,
Слова знаходьте, складайте і читайте.
Вправи з читання. Виконання логічних завдань (слайд №9).
1. Ридають літери у кожному рядочку:
Від слів лишаються лише шматочки!
Початок треба відшукати,
Щоб всі слова ті врятувати.
Зби- -кет Бе- -рати Бу- -реза
2. Гра «Добери слово» (слайд №10).
Б


(Варіанти відповідей: бак, бік, бук, бар, бал, бій тощо.)



Б
(Варіанти відповідей: зуб, куб, дуб тощо.)
3. Гра «Без зупинок» (читання хором, наввипередки) (слайд №11).
Бік бик
куб клуб
битва бритва
зуби губи
4. Робота з пошуковими таблицями ( див. додаток №2).
(Вручення кращим учням зелених квіточок.)
 





6-а пелюстка (коричнева) Гарно всі читаємо, Текст новий вивчаємо!
V. Опрацювання нового тексту
1. Хвилинка фантазії
— Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про що буде розповідатись у тексті?
Група сильних учнів готується до зразкового читання, а всі інші виконують словникову роботу.
2. Словникова робота (слова читає вчитель, учні тихо, по складах, а потім голосно, цілими словами) (слайд №12).
Бабусенько
попросив
подарувала
будь ласка
бабуся
— Послухайте текст і скажіть, про яких друзів йдеться у тексті?
3. Творча робота над текстом
1) Читання вчителем
2) Читання учнями
3) Читання І, II абзаців методом додавання (вчитель зачитує початок речення, а діти завершують його)
4) Гра «Плутанина» (вчитель змінює одне слово в реченні, діти знаходять помилку)
5) Конкурсне читання
6) Зачитати, що попросив онук у бабусі?
4. Робота над змістом
— Чи виконала бабуся прохання онука?
— А чому? Як ви вважаєте?
— Ви любите своїх бабусь? А за що?
— Бабуся - невтомна бджілка, заради своїх онуків поділиться останньою краплиною води. Скільки вона пережила, а залишається ніжною, щирою!



7-а пелюстка (фіолетова)
Бабусь ніжно любіть,
З літер слова для них складіть.
1) Анаграми (слайд №13).
аббуся
нябуба
— А як ви називаєте своїх бабусь?
2) Побудова асоціативного куща (слайд №14).
— Про що ви згадуєте, коли я промовляю слово «бабуся»?
(Нагородження учнів фіолетовими квіточками.)
 





VI. Підсумок уроку
Учитель
Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!
Квітка-семицвітка, прощавай, лети,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажемо всі разом: дякуємо тобі!
А вона нам?
Учитель зачитує на серцевині квітки: 1-ий клас, ви — просто молодці!
— Якими враженнями від уроку ви поділитесь вдома?
— Що для вас було найцікавішим?
— Покажіть квіточки, які ви одержали.
— А як ви думаєте, кого ж ми уквітчаємо ними? (Бабусь)
— Подаруємо їм хустинку з цих квіточок! (Наклеюємо квіточки на велику хустинку.)










Додаток № 1
Таблиця для розвитку навичок читання

А
0
І
Е
И
Б
БА
БО
БІ
БЕ
БИ
В
ВА
ВО
ВІ
BE
ВИ
Г
ГА
ГО
П
ГЕ
ГИ
Д
ДА
ДО
ДІ
ДЕ
ДИ
Ж
ЖА
ЖО
ЖІ
ЖЕ
ЖИ
3
ЗА
ЗО
ЗІ
ЗЕ
ЗИ
К
КА
КО
КІ
КЕ
ки





Додаток № 2


Пошукова таблиця
 Бор Банк Барс Бинт Віз Віск Віл Вік Грам Гість Гол Герб Душ Дім День Двері Жир Жук Жмут Жердь Зуб Зубр Звук Зал Кінь Кущ Ключ Край Лак Лист Лев Лов Мак Мир Мед Мідь Ніж Нуль Нюх Низ Порт Полк Плач Перст Центр Цвіт Цвях Цирк Сіль Слух Сніг Светр Шум Шаль Шарф Шість Фільм Фарш Фронт Флот.



Тема.
Закріплення звукового значення букви "бе".
Читання слів.
Опрацювання тексту "Білки". Скоромовка





Мета. Закріпити знання про звукове значення літери «бе» ; формувати навички читання тексту; розвивати мовлення учнів, логічне мислення; виховувати у дітей бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: розрізна азбука, малюнок із зображенням білки, текст скоромовки з малюнками.
Хід уроку
I. Повторення вивченого.
Учні розповідають вірш про букву Б.

ЧИСТОМОВКА
- Бу-бу-бу... - Борис читає.
Батько Борю поправляє:
- Букву "Б" читай як треба,
бо вона втече від тебе!
Боря каже: - Так і буде!
Більше вчить її не буду! ( слайд №2)

jhgГра «Хто більше?»
Добір слів зі звуком [б]  в різних позиціях.

II.Робота над новим матеріалом.
1.   Відгадування загадки
Що за дивна непосида
На стежину шишки кида?
З гілки скік та скік на гілку.
Ви впізнали? Та це ж …( білка ) 

Віршик
Білочка грибів багато,
Назбирала білченятам.
На березі і дуби
Вішає сушить гриби.
Білченята ж із грибами
Варять борщ смачний для мами. (слайд №2)

2. Поділити слова на склади. ( слайд №3)

3. Звуко-буквений аналіз слів: білка , бегемот. (слайд №4)

 - Сьогодні ми побуваємо в гостях у білки. Дізнаємося, де вона живе, чим любить ласувати, як зимує.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Всі піднесли руки - раз!
На носках стоїть весь клас,
Два - присіли, руки вниз
На сусіда подивись!
  
ІV. Читання за «Букварем» (с. 78-79).
1. Читання слів у колонці. З'ясування їх значень.
а) Щоб потрапити до дупла білочки, нам треба побродити по лісу.
б) Діти довго брели лісом.
в) Не знаючи броду, не лізь у воду.
2 . Робота з питальними реченнями.

3. Опрацювання тексту «Білки».
- От ми й побачили, де живуть білочки. А як потрібно ставитися до білочок, ви дізнаєтесь, прослухавши текст.
а) Читання тексту вчителем.
- Що порадив дідусь?
б) Словникова робота
бавилась                   крикнув
дітвора                       кинулись
зникли                        заборонив
в) Напівголосне самостійне читання тексту. 
г) Читання тексту вголос «ланцюжком» . Звертається увага на інтонування окличних речень.
д) Гра «Найкращий фотограф».
Прочитати і запам’ятати останнє речення тексту (гра проводиться на швидкість).
д) Вибіркове читання.
- Де гралися діти?
- Що крикнув Борис?
- Хто кинувся до звірків?
- Що сказав дідусь?
- Що зробили білки?
               
4. Читання та заучування скоромовки (с.79).

5. Гра «Впіймай звук [б]».   ( Слайд 5)

6. Гра «Обід Білочки». ( Слайди 6,7)
 IV. Підсумок.
-  Яку букву ми сьогодні вивчили?
-  Який текст ми сьогодні опрацьовували?
- Як ми повинні ставитися до тваринок?
  
Тема. 
Зіставлення звуків [б] – [п]. 




Мета. Закріпити поняття про губні завжди тверді приголосні звуки; усвідомлено розпізнавати звуки [б], [п], позначення його буквами «б», «пе», вправляти у читанні слів, складів, речень. Розвивати фонематичний слух, уміння здійснювати звуко-буквені зіставлення, утворювати нові слова; мовленнєву компетенцію, виховувати інтерес до навчання, піклування про своє здоров'я; дружні стосунки.
    Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.
    Обладнання: розрізна азбука, звукові моделі, ілюстрації, картки.
   
 І. Організація класу.
    Ось дзвінок вже дав наказ,
    до роботи, в добрий час.
   
 ІІ. Актуалізація опорних знань.
    _ Повторимо букви, які ви вже вивчили. Я читаю, ви уважно слухаєте, яка буква частіше повторюється, ту і викладаєте.
   
Подпись:  Слоненятко, слон, слониха
співають пісню стиха. С
Подпись:
У малого мавпеняти
мама вміє малювати.

Ослик гарний на картині,
Подпись:  чорні цяточки на спині.

Подпись:  У мами ведмедиці
маленьке ведмежатко.

У нашої акули
заболіли зуби.
Подпись:  А-а-а!- кричить акула
вмить примчався
Айболить – в акули
 зуб вже не болить.
Подпись:
Килинці каже киця:
 - Плакати нам не годиться..!

Подпись:  Лисичка рибкою ласує,
Лисичка з Вовчика глузує.  Л


Індик поважний двором походжає,
зібрав пташиний рід і друзів звеселяє.

 - У-у-у! Я – кенгуру!
Подпись:  У-у-у! Я всіх дивую!
Потаємну сумку маю,
Діток там усіх ховаю.

Носоріг іде по дорозі,
Носоріг несе на розі,
букву «Н» тобі й мені,
всій хорошій дітворі

Подпись:  Є вона в кита, індика,
в мишки, котика, чижа
Буква ця проста.
Подпись:

 - - • = • - • -
 
Подпись:  Повторення усіх букв за алфавітом.(слайди 2, 3, 4, 5)

    Зливання у склади цих звуків, викладання на парті, читання.
    Робота в парах.
    Звуко-буквений аналіз. Пролісок
 
    У слові пролісок 3 склади, 8 букв, 3 голосних звука, 5 приголосних звуків, наголошений 1 склад.

    Гра «Встав букву»
 Замість рисок уявляй а, о.
Читання, утворення слів.
  
  ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Відгадайте загадку.
    Він співає на паркані
    У червоному жупані й чобітку:
    Ку-ку-ріку!              (Півень)

Попищали, попищали.
Дружно просо подзьобали -
і до матері стрибочком
жовті збіглися клубочки,
Заховались під крило,
Наче їх і не було.
Треба загадку кінчати,
Ці клубочки – то ... (курчата)
 А їхня мати - ... (курка)

Маємо ось таку гарну род
ину
    Кого ви бачите?
    Скільки курочок ліворуч від півника?
    Скільки курочок праворуч?
    Опишіть півника.



                                                



Казка Д.Ушинського
        Ходить півник у дворі, пишається: червоний гребінець на голові, під носом – червона борідка, на хвості – візерунки-узори, на ногах красуються шпори. Лапами Півник купу розгрібає, курочок з курчатами скликає.
         _ Курочки-чубарочки! Клопотухи-господарочки! Строкатенькі, рябенькі! Чорненькі, біленьк
і! Збирайтеся з курчкатами, з малими дитятками, я вам зернятко припас!
    Курочки з курчатками зібралися, розквокталися; зернятка не поділили – посперечалися.
    Півник безладу не любить – враз родину помирив: ту за пір'я, ту за чуб, зернятко він сам із'їв, на тин злетів, крилами замахав, загорлав:
    - Ку-ку-рі-ку!                         К.Д.Ушиинський

    Та й для нас із вами ось такий план прописав, аби дружно на уроці працювали, щоб знання здобували!

    повторення, вивчення скоромовок.
    Робота за «Супутником Букваря» (Вашуленкко)
   
Фізкультпауза
    цікаве завдання
    підсумок уроку

    Вступні вправи.

1.    Повторення скоромовок.

2.    Розучування скоромовки.
Прийшов Прокіп,
налляв окріп.

3.    Фізкультхвилинка
Ходить квочка коло кілочка,     
водить діток коло квіток.
Квочка каже: Квок! Квок!
Ось золотий кілок!

Тренувальні вправи.
1. Читання за «Супутником Букваря".
2. Читання складів з пришвидшенням темпу.
3. Читання слів першої колонки, з'ясування значення.
4. Складання речень зі словами. (схематично)
5.
Розгляд ілюстрації с.15.
Розвиток критичного мислення (передбачення сюжету тексту)
Мовчазне читання учнями.
Читання вголос тексту. Інтонування початку речення, кінець речення.
6. Логічні вправи за «Супутником Букваря»
Розгляньте. Що, де росте?
Що спільного ви бачите? (росли
ни, для росту треба сонце, вода)
Що відмінного?
Читання   тексту с.16.
7. Робота із сильними учнями. Читання тексту з картки.
Олесь і Ольга посадили  різні квіти. Високі мальви ростуть за тином. А низенькі красольки й айстри ростуть під вікном.

Творчі вправи. Робота в групах.
    Скласти речення з розрізаних слів. Прочитати його здивовано, запитуючи, радісно.
1. СІЛО СОНЦЕ НА СОСНУ.
2. НА КИЛИМ РОЗСИПАЛИ СЛИВИ.
3. НА НИВІ ІВАН.

ІV. Підсумок уроку.

   
Чи сподобався вам урок?
 Яке завдання було виконувати легко?
 А яке складно?
 Я дякую вам за співпрацю. Всього найкращого!


Тема.
Звук [г], позначення його буквою “Г” .


Мета: ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів. Виховувати любов до природи.
Обладнання: фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки.
План уроку
1. Організаційний момент. (2 хв)
2. Актуалізація опорних знань. (8 хв)
   • Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
   • Повторення віршів на вивчені букви.
   • Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами.
   • Повторення граматичного матеріалу.
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв)
·        Ознайомлення із звуком “г”. 
·        Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних.
·        Називання слів з звуком “г”.
·        Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука).
·        Ознайомлення з буквою “г”.
·        Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”.
·        Утворення і читання складів .
4. Фізкультхвилинка. (2 хв)
5. Робота за «Букварем» .(с.80) (10 хв)
·        Словникова робота.
·        Читання слів у колонках.
·        Розвиток мовлення.
6. Підсумок уроку. (3 хв)
Хід уроку
1. Організаційний момент. (2 хв)
Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)

2. Актуалізація опорних знань. (8 хв)
• Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
        - Що росте тільки взимку? (Бурулька).
Викласти звукову схему цього слова.
        - Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені букви.  (Слайд №1)
        - Які вірші ми вчили про букви? (повторення)
• Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами.
       - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве в першому завданні? (Булка, оскільки інші три означають назви тварин).  (Слайд№2)
       - Яке слово зайве в другому завданні? (сніг, оскільки інші слова – це назви пір року). (Слайд№2)
       - Інтерактивна гра «Схопи слово». На екрані на секунду з’являються слова. Треба встигнути їх прочитати. (Слайд №3)
• Повторення граматичного матеріалу.
       - Чим відрізняється буква від звука? (Звуки ми чуємо, букви ми бачимо).
       - Які бувають звуки? (Голосні і приголосні).

3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв)
1). Ознайомлення із звуком [г] .
      - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох” ?
2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних .
      - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо?
3). Називання слів з звуком [г] .
      - Назвіть слова, де є звук [г].
4). Гра “Звукова мозаїка”. (Позиція звука) .
      Викладаємо звукову мозаїку. Якщо звук [г] в слові на початку, кладемо зелену фішку, якщо посередині-жовту, а якщо в кінці – червону. (Слова викладаються зліва направо, з верхнього рядка до нижнього).


Слова: нога, ріг, погода;
           гном, пиріг, глечик;
           вигадати, дорога, скарга.

5). Ознайомлення з буквою “г”.
      - На що схожа буква ”г”?
      Глянь, Галинко! Гнате, глянь,
      Подивись, Ганнусю ,
      - Буква ”г” гачком зігнулась,
      Як на груші гусінь!

6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”.
     Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.
Qwerty12.jpg
- Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку.

7). Утворення і читання складів .
    - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх. (Слайд №4)

4. Фізкультхвилинка. (2 хв)
Білі гуси налетіли,
Все подвір'я стало білим.
Поклювали, походили,
Піднялись та полетіли.
Гуси летять відлітають,
А діти тихенько за парти сідають…
(Діти імітують рухи гусей.)

5. Робота за «Букварем» .(с.80). (10 хв)
1). Словникова робота.
     - Пояснення значень слів “глухар”, “грак”, “граб” .
Складання речень з цими словами.

2) Читання слів у колонках .
   • Читання вчителя.
   • Читання “бджолине”.
   • Читання вибіркове. (Прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів з буквою ”г” посередині) .

3) Розвиток мовлення.
   Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.

6. Підсумок уроку. (3 хв)
  - Яку букву ми вивчили?
  -  Який звук вона позначає?
Гарно працювали, гарно!
Час пройшов у нас немарно!

ВИХОВНА ГОДИНА

Тема. Людина починається з добра.
Мета. Формувати в учнів уявлення про людські чесноти; сформувати негативне ставлення до людських вад, заохочувати бажання виховувати в собі позитивні якості.
Обладнання: таблиця людських почуттів, “Серце класу”.
Хід заняття
І. Організація класу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Загадка.
Що воно за штука, що день і ніч стука. (Серце).
-         Що є близьким для вас?
-         Що може бути близьким серцю людини?
ІІІ. Сприймання та усвідомлення матеріалу уроку.
- Прислухайтесь, як бється ваше серце. І доки воно бється, до тих пір живе людина. Через нього проходить сум і радість, біль і щастя, все, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо, все, що трапляється в нашому житті. Серце може ненавидіти і любити. І якщо ненависть руйнує, убиває серце, то любов сповнює його життєдайною енергією й окриляє людину- Кажуть, що за розміром серце, як кулачок у його господаря. У мене ось таке. А у вас? Підніміть кулачки і покажіть. А тепер швидше підійдіть до мене. Давайте обєднаємо наші кулачки і побачимо, яке серце нашого класу. А чим воно багате, ми дізнаємося, відкривши свої маленькі серця. Коли я торкнуся вашого кулачка-сердечка, скажіть, хто або що для вас є рідним і близьким.
(Учитель торкається до кулачка кожної дитини і дає змогу висловитись).
- А що ж знаходиться у великому серці нашого класу?
(Учитель відкриває велике серце класу, у центрі якого – фотографії із зображеннями учнів).

ІV. Закріплення та осмислення знань.
Творче завдання.
-              Поділіть серце, яке лежить у вас на парті, на частинки й розмалюйте їх кольорами, залежно від рис характеру, що вам властиві. Кожна чеснота чи вада має свій колір.

Таблиця людських чеснот і вад
Любов – червоний колір         Жорстокість – чорний колір
Добро – блакитний колір        Злість – фіолетовий колір
Дружба – зелений колір          Заздрість – сірий колір
Щедрість – жовтий колір        Жадібність – коричневий колір

- Коли ви розмалюєте „своє серце”, наклейте його на дошку на одне велике серце. Так ми створимо “Серце класу”. Серце нашого класу складається з ваших сердець і з серця вчителя. Тому і я наклею своє серце.
- Давайте глянемо на “Серце класу”. У нас є і любов, і добро, і щедрість, і дружба, але є й жорстокість, і злість, і заздрість, і жадібність. Добре, що ви правдиво через малюнок нам розказали про свої чесноти й вади. Але я думаю, що кожен хоче позбутися вад і виховати в собі лише чесноти. Запишіть на аркуші паперу вади, яких би ви хотіли позбутися, і викиньте їх у смітник. А зі скарбнички візьміть ті людські риси, які б ви хотіли виховати в собі.


V.Підсумок заняття.
- З давніх–давен відомо, що особливо доброта приносить користь людині. Медики стверджують, що сварки, образи, приниження негативно впливають на організм, що більшість захворювань серця спричинені саме шкідливим впливом неправильної поведінки.
Вправа “Мікрофон”.

Учні передають одне одному мікрофон і починають свою відповідь словами “На сьогоднішньому занятті для мене найважливішим відкриттям було …”

Комментариев нет:

Отправить комментарий